Skąd czerpać wiedzę o kredytach hipotecznych?

Nie każde źródło wiedzy o kredytach hipotecznych gwarantuje wiarygodne i aktualne informacje. Poznaj szczegóły!

Mimo że w zakresie kredytów hipotecznych możesz skonsultować się z pośrednikami finansowymi, warto samodzielnie zdobyć przynajmniej podstawową wiedzę na temat ich udzielania, wymaganych dokumentów, kosztów stałych oraz wszelkich opłat dodatkowych. Na szczęście obecnie masz możliwości zdobycia informacji o kredytach hipotecznych z kilku różnych źródeł.

Źródła wiedzy o kredytach hipotecznych

Skąd czerpać wiedzę o kredytach hipotecznych? Omówimy tutaj 4 popularne źródła:

Internet

Sieć internetowa to prawdziwa kopalnia ciekawych i pomocnych informacji. Przeszukując ją pod kątem kredytów hipotecznych trafisz na różnego rodzaju fora internetowe, specjalistyczne grupy na portalach społecznościowych czy nawet blogi serwujące potrzebną wiedzę w prosty, klarowny sposób. Internet pełen jest również kalkulatorów kredytowych i porównywarek ofert. Nie traktuj jednak wszystkich informacji jako pewników, łatwy dostęp nie zawsze idzie w parze z pełną wiarygodnością czy aktualnością.

 

Oblicz zdolność kredytowąlat


 

Poczta pantoflowa

Jednym z najczęściej od lat wykorzystywanych sposobów na zdobycie potrzebnych informacji stanowią opinie innych. Z pewnością masz znajomych lub członków rodziny, którzy zaciągali tego typu kredyt wcześniej i mogą naprowadzić na dobrą ofertę. Ewentualnie polecają eksperta finansowego, z którego usług korzystali.

W tym przypadku również pamiętaj o zachowaniu ostrożności, bowiem opinie innych osób najczęściej bazują na emocjach, a te nie są dobrym doradcą w przypadku tak ważnego wyboru jak kredyt hipoteczny.

Banki

Najbardziej aktualne informacje na temat  kredytów hipotecznych znajdziesz w placówkach banków. Udostępnią Ci one wszystkie dane dotyczącego tego typu produktów kredytowych, jednakże ograniczone wyłącznie do oferty konkretnego banku. Oznacza to, że aby mieć szerszy pogląd na sytuację, musisz poświęcić czas na wizytę w każdej interesującej Cię placówce.

Jeśli potrzebujesz wsparcia w wyborze kredytu hipotecznego, skontaktuj się z ekspertem mFinanse

Pośrednik finansowy

Jednym ze skutecznych miejsc, w których zasięgniesz opinii na temat kredytów hipotecznych, jest biuro pośrednika finansowego. Plusem tego rozwiązania jest fakt, że posiada on aktualną wiedzę na temat produktów finansowych oraz dodatkowo ma możliwość porównania ofert różnych banków co da Ci szerszy obraz sytuacji i możliwość dostosowania kredytu do faktycznych potrzeb. Oszczędzi Ci także czas, który musiałbyś poświęcić na samodzielną wizytę w bankach.

Dowiedz się, jak wybrać najlepszy kredy hipoteczny.

Źródeł wiedzy na temat kredytu hipotecznego jest kilka, dlatego przygotowując się do jego wzięcia masz szansę zdobyć wszystkie potrzebne informacje, a następnie je odpowiednio zweryfikować. Zyskasz wówczas pewność, że oferta, którą wybrałeś jest tą właściwą.

 

Tomasz Półtorak

Ekspert mFinanse

Kraków

Jeśli artykuł nie odpowiedział na wszystkie Twoje pytania, skontaktuj się ze mną.

Chcesz dowiedzieć się więcej o kredycie hipotecznym?
Wypełnij formularz - Ekspert mFinanse skontaktuje się z Tobą.Nota prawna

test